071 3430797

AKTUALNOŚCI

Opinia Felicji Wołyńskiej

RECENZJA do książki Andrzeja Kaczorowskiego „Autohipnoza Świadoma i Nieświadoma”

Felicja Wołyńska –pedagog, polonista.

 

Książkę dr Andrzeja Kaczorowskiego AUTOHIPNOZA ŚWIADOMOA I NIEŚWIADOMA czyta się inaczej niż beletrystykę. Tutaj nie śledzi się wątków akcji, nie przeżywa losów bohaterów i nie zadaje się pytań - co dalej. Jednak już od pierwszych kartek wciąga i zaciekawia, przybliża wiele zagadnień, zmusza do myślenia i budzi refleksje.

Czytałam lekturę z ołówkiem w ręku i zakreślałam to, o czym wiem i z czym się zgadzam oraz to, co dla mnie odkrywcze. Przekonują argumenty, że sami możemy sterować swoimi emocjami modelować lepsze JA w różnych odcieniach osobowości. W czasie czytania trafiałam na coraz to nowe odkrycia, na sprawy niby oczywiste, a jednak przez człowieka mało uświadomione.

Np. …,, Przecież to sposoby myślenia określają styl i zakres naszego działania dla dobra naszego i innych ‘’ / s. 217/

.,, Jesteśmy w życiu tym , czym są nasze myśli , i tym , o czym myślimy. I kształtujemy w swoim umyśle określone, pragnienia poziomu życia, ambicje i aspiracje społeczne, zawodowe. Sami hipnotyzujemy się wmawiając w siebie ich spełnienie’’/s.97/

Teraz już wiem, że jest to hipnoza nieświadoma. Wiem też, jak wiele technik hipnozy świadomej mogę stosować bez wielkiego wysiłku, ale z chęci i potrzeby / s.176 /

Autor potrafi nawiązać kontakt z czytelnikiem przez dostępny język. Argumenty są udowodnione naukowo i przekazane nam w sposób niezwykle czytelny i komunikatywny. Czytający czuje, jakby Autor z nim rozmawiał bezpośrednio i rozumie go poprzez jasność przekazu dotyczącą zwłaszcza trudnych odniesień filozoficzno– psychologicznych. Jędrny, przystępny i zrozumiały styl pozwala dotrzeć nawet do tych, którzy niezbyt penetrują swoje wnętrze - intelekt, świat emocji i duchowości. Swoje argumenty osadza na konkretnych przykładach pracy z pacjentami. Jego wiedza oparta o ich doświadczenia i przeżycia jest bogata, uporządkowana i wpleciona w rozważania teoretyczno- naukowe.

Tę umiejętność dr Andrzej Kaczorowski prezentuje znakomicie. Jest bardzo człowieczy w odkrywaniu psychiki, w szacunku do czytelnika, w umiejętności nawiązania z nim relacji i w sposobie przybliżania dylematów osobowościowych. Po prostu zmusza nas do zaufania i zastanowienia się nad sobą oraz skomplikowanym światem psychiki.

Z tego, co napisałam mogłoby wynikać, że AUTOHIPNOZA ŚWIADOMA I NIEŚWIADOMA jest lektura łatwą. Otóż nie. Trzeba ją studiować ze świadomością, że tak niewiele wiemy o sobie. Dr Andrzej Kaczorowski pokazuje drogę, jak można wykorzystać autohipnozę do radzenia sobie z samym sobą. Poprzez świadomość i podświadomość rozszyfrowuje naukowe możliwości i racjonalnie temat naświetla.

Wiele się z książki nauczyłam. Zdarzało mi się po nią sięgać kilka razy dla przypomnienia tego, co ołówkiem zaznaczone. Przy okazji odnajdywałam w tekście nowe sformułowania wcześniej pominięte, a godne uwagi np. rola motywacji.

Odnoszę to do siebie i wierzę, że właśnie ona decyduje, dyryguje, prowokuje, ośmiela i daje przyzwolenie (lub nie) na wszystkie działania, zwłaszcza te budujące, pozytywne.

Im bardziej motywacja dojrzała i bogata, tym łatwiej się w nią wpisać i tym więcej osiągamy.

Bardzo przekonują mnie następujące słowa:

…”Najpotężniejsza motywacja to ta, która zmienia nasz program życia i działania bądź czyni nas zdrowszymi, bogatszymi, szczęśliwymi i bardziej spełnionymi”.

… „Autohipnoza jest stymulatorem powstania motywacji i zawarte w niej sugestie pomagają nam realizować nasze wewnętrzne potrzeby, z których tak naprawdę świadomie nie zdajemy sobie sprawy”. (str.220)

Mimo że to recenzja nie ustrzegłam się od śmiałości wyrażania osobistych uwag związanych z problemami, które zauważam w moim życiu, psychice i modelu samorealizacji. Świadczy to, że czytałam książkę nieobojętnie, co jest najpiękniejszym komplementem dla Autora.

Zachęcam Czytelników, aby również skusili się na nieobojętności wobec interesującej, wartościowej lektury pozwalającej poznawać tajemnice umysłu.

 

Felicja Wołyńska

 

Filmy

Rozmowy z Daniłowem

IMAGOTERAPIA KACZOROWSKI&DANIŁOW - PANEL DYSKUSYJNY
Rozmowy z Daniłowem

Kurs DUMA

Jest to kurs dla wszystkich osób chcących uruchomić własny potencjał umysłowy, intelektualny i fizyczny oraz osiągnąć sukcesy życiowe i wykorzystać swoje ukryte możliwości, zdolności i wartości.
Kurs DUMA

Wywiady w Radio i TV

Zapraszam do obejrzenia materiałów filmowych z telewizyjnych nagrań programów TV od 1998 roku oraz audycji radiowych w których zostały przedstawione różne techniki i metody hipnoterapii i hipnozy pokazowej spektakularnej w różnych kontekstach
Wywiady w Radio i TV

Kurs Hipnozy

IMAGOTERAPIA KACZOROWSKI & DANILOW W tych filmach przedstawiono fragmenty szkoleń z profesjonalnego kursu Imagoterapii Kaczorowski&Daniłow dla psychologów, lekarzy, terapeutów, fizjoterapeutów i osób zainteresowanych w pracy z podświadomością.
Kurs Hipnozy

FILMY TELEWIZYJNE I PROGRAMY

apraszam do obejrzenia materiałów filmowych z telewizyjnych nagrań programów TV od 1998 roku w których zostały przedstawione różne techniki i metody hipnoterapii i hipnozy pokazowej spektakularnej w różnych kontekstach.
FILMY TELEWIZYJNE I PROGRAMY

Dostępne płyty

Dostępne książki

hipnoterapia tanio wrocław

top